Przygotowania do Wigilii

Czwartek, 14 Grudzień 2017

Przygotowania do Wigilii
Przygotowania do Wigilii Przygotowania do Wigilii

Za dziesięć dni będzie wigilia. W tym roku ja zapraszam wszystkich do mnie, aby spędzić ją przy wspólnym stole.

Nie będziemy najpierw spędzać ją przez kilka godzin z rodziną Adasia a potem z moją. Tym razem wszyscy spotkamy się o godzinie 18.00 u nas, aby zacząć wspólne świętowanie :))

Jesteście gotowi do świąt?

Ja już prawie :) Dzisiaj udekorowałam choinkę, którą zbudował Adaś. Szczerze mówiąc nie pomyślałam wcześniej, że kiedyś będę miała choinkę z drewna, a nie prawdziwą z lasu.

Na wigilii będzie 17 osób i jak postawimy stoły wtedy zrobi się mało miejsca i dlatego postanowiliśmy, że zrobimy tym razem inaczej. Choinka pomimo tego, że nie jest prawdziwa przyznaję że bardzo mi się podoba i jestem z niej bardzo dumna :) 

Tak więc dekoracje świąteczne są już gotowe, prezenty przygotowane tylko czekają, aby je ładnie zapakować, ale to zrobię za kilka dni.

Jeśli chodzi o potrawy wigilijne część przypisałam mojej rodzinie na przyklad:

Ania jak zwykle przygotuje dwa rodzaje śledzi, które są zawsze pyszne oraz barszcz z uszkami. Oczywiście wszystko zrobione od podstaw zaczynając od zakwasu na barszcz.

Tata czyli dziadek pierogi z kapustą i grzybami oraz z makiem na deser. Pewnie niektórych to dziwi, ale u nas jest taka tradycja, że co roku mamy również pierogi z makiem. Polecam, najlepiej skropione na koniec limonką.

Tereska, mama Adasia ugotuje kompot z suszu

Julia i Maciek zrobią sałatkę jarzynową oraz ciasto marchewkowe

Kasia i Bartek przyniosą piernika i sernik reszta należy do mnie.

Chcę zrobić tatara z łososia, pasztet z karpia, czerwoną kapustę duszoną w dużej ilości czerwonego wina, zamiast bigosu świątecznego podam kapustę wigilijną w cieście drodżowym itp.

Kochani najważniejsze, aby przygotowania do świąt były dla nas wszystkich wielką przyjemnością !

 

««« Powrót

Komentarze


Imię:
Email (nie będzie publikowany):
Treść komentarza: